‹ News feed

26.07.2016 10:55

Boje o umístění: Slavia nestačila na Číňany, Sarajevo je páté

O konečné páté místo se utkaly týmy FK Sarajevo a Academy Pandev. Obrovskou chybu udělal už ve 13. minutě brankář Pandevu Shpirov a daroval jednoduché vedení FK Sarajevo. To zvýšil v 21. minutě Smajlagič a bylo to 2:0. Sarajevo stihlo do poločasu vstřelit ještě jednu branku a do kabin se šlo za jasného stavu.

Do druhého poločasu vstoupil Pandev o mnoho lépe a hned po dvou minutách proměnil penaltu kanonýr Mishov. Jenže hned využil skulinky v obraně Pandevu střídající Rešič a náskok Sarajeva byl zase tříbrankový. Pandevu se povedlo ještě jednou snížit, ale z pátého místa se po přestřelce radovalo Sarajevo.

FK Sarajevo – Academy Pandev 4:2 (3:0)
Branky:
13. Veladžič, 21. Smajlagič, 34. Klarič, 57. Rešič – 46. Mishov, 76. Atanasov

Slavia nestačila na Číňany

V boji o 7. místo na GENERALI CEE Cup hrála mužstva Slavie Praha a čínského Pekingu Renhe. Po celý první poločas byl tým z Asie aktivnější a zaslouženě si vybojoval jednobrankové vedení, když se v 19. minutě trefil Bojiang Fan. Slavia se sice tlačila k bráně soupeře, ale v útoku působila bezradně.

A s pražským klubem bylo ještě hůř, protože v 56. minutě se znovu prosadil Bojiang. Čínský útočník předvedl skvělou individuální akci, parádně obehrál brankáře a zasunul míč do prázdné brány. A když deset minut do konce proměnil protiútok Yongjing Cao, bylo o 7. místu letošního ročníku rozhodnuto.

SK Slavia Praha – Peking Renhe 0:3 (0:1)
Branky:
19., 56. Bojiang Fan, 80. Yongjing Cao

Boj o 9. místo předčasně ukončil déšť

Maďarský souboj nabídlo střetnutí o konečnou 9. příčku, Györ totiž vyzval VASAS. Do vedení se dostal v 19. minutě Györ. Po rychlém proti útoku přesně zamířil kapitán Bagó. Ve 30. minutě zvýšil z nařízené penalty Koncsag a bylo to 2:0.

Druhý poločas toho příliš nenabídl. Až 13. minut před koncem z ničeho nic snížil Rákos. Gól už padl za silného deště, který ještě přibral na intenzitě, a tak sudí 10 minut před koncem utkání ukončil.

VASAS – ETO Györ 1:2 (0:2)
Branky:
77. Rákos - 19. Bagó, 30. Koncsag z PK

Poslední se umístila Bohemka

O 11. místo si zahrály týmy AS Trenčín a Bohemians 1905. V prvním poločase byli jednoznačně lepší mladíci ze Slovenska. Nejvíce byl vidět kapitán Halgoš, který vstřelil dvě nádherné branky a bylo ho plné hřiště.

V druhém poločase se prosadil Klokan Nátr, ale to bylo z bitvy o předposlední místo vše a na chvostu pořadí se v roce 2016 umístila pražská Bohemka.

AS Trečnín – Bohemians 1905 3:1 (3:0)
Branky:
15., 41. Halgoš, 26. Jánošík – 64. Nátr

Zápas o třetí místo mezi Ponte Preta a Leipzigem se neodehrál kvůli nezpůsobilému terénu. Obě mužstva skončila na děleném třetím místě.