‹ News feed

23.07.2016 17:14

Třetí den: Slavia si semifinále nezahraje, postoupil Leipzig i další Brazilci

Pražská Slavia si nezahraje semifinále GENERALI CEE Cup, jelikož v posledním zápase  skupiny C nestačila na německý Leipzig, který se může radovat z postupu.
Stejnou radost prožil i brazilský tým Ponte Preta, který dokázal porazit VASAS výraznějším skóre než FK Sarajevo a postoupil.

V přímém souboji o postup do semifinále se utkala Slavia Praha s německým RB Leipzig. Utkání začal lépe tým z Německa a v 12. minutě po rohovém kopu se zásluhou Dadashova dostal do vedení. Slavia po obdržené brance přidala a v 31. minutě měl možnost vyrovnat Novák, ale nařízenou penaltu zahodil. Známé nedáš, dostaneš platilo i v tomto zápase. Na druhé straně se totiž ihned prosadil Dadashov a Leipzig se dostal do dvoubrankového náskoku. Pražané se ale nevzdávali, ještě do poločasu snížil Krejdl a do druhého poločasu se šlo za stavu 2:1 pro Leipzig.

Slavia k postupu do semifinále potřebovala minimálně vyrovnat a podle toho také vypadal druhý poločas. Pražský klub svého soupeře zatlačil a vytvořila si několik slibných šancí. Německý Leipzig hrozil jen z protiútoků. Jeden z nich se jim však povedl nadmíru a díky brance Demirovice měli Němci deset minut před koncem dvoubrankový náskok. Slavii se sice podařilo snížit, ale ve vyhroceném závěru dostal Vyskočil červenou a krásnou brankou potvrdil Kuhn postup Leipzigu.

RB Leipzig – SK Slavia Praha 4:2 (2:1)
Branky:
12., 32. Dadashov, 80. Demirovic, 90. Kuhn – 42. Krejdl, 87. Pek

Postup si vystřílelo i brazilské Ponte Preta

V posledním zápase základních skupin hrálo brazilské Ponte Preta s maďarským Vasasem. Brazilci byli velkými favority, což potvrdili hned v 14. minutě, kdy se pěknou ranou na zadní tyč prosadil Darlyson. A protože potřebovali k postupu do semifinále vyhrát větším brankovým rozdílem ve své snaze nepolevovali. Další branky se dočkali až ve 45. minutě, kdy klasický gól do šatny vstřelil Heitor.

I ve druhém poločase byl lepší tým z Brazílie, který si šel za postupovou brankou. Tu vstřelil Heitor v 64. minutě. Tu vstřelil Heitor v 64. minutě a v semifinále GENERALI CEE Cup uvidíme další brazilský tým.

Ponte Preta – Vasas Budapest 3:0 (2:0)
Branky: 14. Darlyson, 45., 64. Heitor