‹ News feed

23.07.2016 12:00

Třetí den: Sparta vyhrála nad Györem a je v semifinále. Postoupilo i brazilské Fluminense

Mladíci Sparty si v posledním zápase skupiny A poradili s maďarským Györem a s přehledem postoupili do semifinále turnaje, ve kterém se utkají s jedním ze dvojice FK Sarajevo, Ponte Preta. Postup z prvního místa vybojovalo i brazilské Fluminense, které porazilo Bohemians 1905 2:1.

V boji o postup do semifinále ve skupině A se střetla pražská Sparta s maďarským Györem. A letenský klub začal výborně. Z nenápadné akce po křídle odcentroval Mustedanagič a osamocený Sedláček neměl problém uklidit míč do odkryté branky, 1:0 pro Spartu. První poločas moc fotbalové krásy nepřinesl, ale akce Sparty ze 40. minuty stála za to! Letenský Zizu si zpracoval dlouho přihrávku a míč z voleje napálil za bezmocného brankáře Györu, 2:0!

Pražský klub začal druhý poločas přesně tak, jak skončil ten první, tedy vstřelenou brankou, o kterou se tentokráte postaral Čajkovský. Sparta nadále v zápase dominovala a během druhého poločasu si vytvořila několik zajímavých situací, ale žádnou nezužitkovala. Tým z Letné tak vyhrál i druhé utkání ve skupině a zaslouženě postoupil do semifinále.

ETO Györ – AC Sparta Praha 0:3 (0:2)
Branky:
18. Sedláček, 40. Mustedanagič, 52. Čajkovský

Fluminense je v semifinále

Ve skupině B se v závěrečném střetnutí utkaly týmy Fluminense a Bohamians 1905. O parádní začátek zápasu se postarali překvapivě Klokani, kteří hned v první minutě skórovali z kopačky Nátra a dokonale zaskočili favorita. Ten se však z šoky brzy oklepal a už v 5. minutě bylo srovnáno. Rychlou akci po průnikové přihrávce zakončil přesně Gustavo. Po neuvěřitelném začátku se hra uklidnila. Aktivnějším týmem byli Brazilci, vypracovali si několik slibných šancí, ale trápili se v koncovce.

Ve druhém poločase brazilské Fluminense zavřelo Klokany před jejich šestnáctku. V 56. minutě vytěžil z tlaku gól střelec Gustavo, který využil výborně zahraný rohový kop svého spouhráče. Bohemka se srdnatě rvala, ale na vyrovnání to nestačilo. Fluminense stejně jako vloni postoupilo do semifinále.

Fluminense – Bohemians 1905 2:1 (1:1)
Branky: 5., 56 Gustavo – 1. Nátr

a uklidnila. Aktivnějším týmem byli Brazilci, vypracovali si několik slibných šancí, ale trápili se v koncovce.

Branky: 5., 56 Gustavo – 1. Nátr