‹ News feed

22.07.2016 19:17

Druhý den: Slavia zdemolovala Trenčín. Představilo se i brazilské Ponte Preta

V odpoledních zápasech druhého dne GENERALI CEE Cup porazila Slavia slovenský Trenčín 5:1. Slovenský tým si tak zahraje o poslední příčky na turnaji. Na turnaji se také představil druhý brazilský tým. V druhém zápase remizoval brazilský týmPonte Preta s bosenským FK Sarajevo.

V dalším zápase se poprvé na turnaji představila pražská Slavia, která se ve skupině C střetla se slovenským Trenčínem. A úvod zápasu vyšel Pražanům skvěle. Hned ve 3. minutě se z penalty trefil David Novák. Slavia byla v prvním poločase aktivnější, vypracovala si několik slibných šancí, ale žádnou neproměnila. A tak těsně před poločasem přišel trest, po rohovém kopu se trefil Pedro Henrique a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase měl střed pole pod kontrolou Trenčín a opticky byl lepším týmem. Jenže gólově se prosazovala Slavia. Nejdřív pěknou křídelní akci zužitkoval Kurtalič, další branky přidal Lauricella, který si připsal hattrick a Slavia slavila úvodní vítězství na turnaji, za to Trenčín po další prohře bude bojovat o nejnižší umístění.

SK SlaviaPraha – AS Trenčín 5:1 (1:1)
Branky:
3. Novák, 50. Kurtalič, 62., 68., 90 Lauricella – 45. Henrique

Brazilci z Ponte Preta berou bod

V posledním zápase druhého hracího dne se představilo i druhé brazilské družstvo turnaje Ponte Preta, které narazilo na FK Sarajevo. Brazilci v prvním poločase předvedli hezký kombinační fotbal, který korunovali jednou brankou, když se ve 34. minutě prosadil Gustavo. V druhém poločase toho moc diváci neviděli. Ze sedaček je zvedla až akce Sarajeva ze 63. minuty, která vedla k vyrovnávací brance Mehuljiče. Zápas skončil remízou a boj o postup do semifinále je ve skupině D stále otevřený.

Ponte Preta – FK Sarajevo 1:1 (1:0)