‹ News feed

22.07.2016 15:00

Druhý den: Čínský Peking překvapil dvojnásobného vítěze, Fluminense má první výhru

V prvním zápase druhého hracího dne překvapil činský Peking dvojnásobného vítěze turnaje ETO Györ. Po jasném průběhu utkání vyhrál čínský klub 2:0. V druhém dopoledním utkání si připsalo výhru i brazilské Fluminense, které si po roce znovu poradilo s Academy Pandev.

Druhý den mládežnického fotbalového turnaje odstartovaly týmy Peking Renhe a maďarského Györ. Čínský klub si chtěl napravit reputaci z prvního zápasu, ve kterém prohrál s pražskou Spartou jasně 0:5. A v prvním poločase se jim to proti dvojnásobnému vítězi turnaje dařilo. Hráči Pekingu výrazně zlepšili obranou fázi hry. Polevili až ve 33. minutě, kdy chyboval brankář Ning Lu, fauloval hráče Györu a byla z toho penalta. Tu však útočník Kódmön zahodil. Jestliže první poločas nenabídl příliš fotbalové krásy, začátek druhého byl pravým opakem. Do vedení se v 51. minutě dostal čínský Peking. Útočník Shuai proměnil samostatný únik s přehledem. Hned o minutu později mohlo být vyrovnáno, ale v obrovské šanci selhal maďarský útočník Samadai. A tak přišel trest na druhé straně. Znovu Shuai úspěšně zakončil rychlý brejk svých spoluhráčů a Číňané vedli už 2:0. I v dalších šancích se objevovali hráči Pekingu, jenže se trápili v zakončení, a tak se stav utkání už nezměnil.

Peking Renhe FC – ETO Györ 2:0 (0:0)
Branky:
52., 54. Shuai

Fluminense vstoupilo do turnaje vítězně

Ve druhém hracím dni došlo ve skupině B na reprízu loňského semifinále, ve kterém porazilo barzilské Fluminense makedonskou akademii Gorana Pandeva. Makedonci tak měli tu nejlepší možnost na odplatu, pokud by totiž v tomto zápase zvítězili, jistě by postoupili do semifinále letošního ročníku právě na úkor Brazilců. Utkání probíhalo od začátku v parádním tempu i atmosféře. A už v 16. minutě viděli diváci první branku, po rohu se prosadil dobře hlavičkující Rhuan a poslal brazilský tým do vedení. Ve 23. minutě se na malém vápně objevil střelec Pandevu Mishov, jenže trestuhodně přestřelil. Nejaktivnějším hráčem prvního poločasu byl brazilský útočník Gustavo, jenže se svými dvěma šancemi naložil bídně a do poločasu diváci branku už neviděli.

Do druhého poločasu vlítl makedonský tým jako uragán a v 50. minutě se mohli hráči Pandevu radovat. Zodpovědnost na sebe vzal střelec Mishov a svou šanci s přehledem proměnil. Nerozhodný stav nevydržel příliš dlouho. O osm minut později totiž využil zaváhání makedonské obrany Gustavo a přesnou střelou na kříž vrátil Fluminense vedení. V 87. minutě se z brejku prosadil Estevao a Fluminense stejně jako vloni porazilo Academy Pandev.

Fluminense – FC Academy Pandev 3:1 (1:0)