‹ News feed

21.07.2016 19:15

První den: Německý Leipzig ukázal svou sílu, Sarajevo vydolovalo výhru

V prvním zápase skupiny C mládežnického fotbalového turnaje GENERALI CEE Cup nestačil slovenský AS Trenčín na RB Leipzig. Německý tým držel po celý zápas otěže utkání ve svých rukou a slovenský klub porazil jednoznačně 4:1. Ve skupině D jde do čela Sarajevo, které porazilo maďarský Vasas.

V prvním odpoledním utkání turnaje GENERALI CEE Cup se střetly dva ambiciózní týmy. Německému RB Leipzig i slovenskému Trenčínu je vlastní pohledný útočný fotbal a utkání také podle toho vypadalo. Šance střídala šanci, gólu se diváci dočkali v 25. minutě, kdy se k přímému kopu postavil  Placheta a luxusní střelou poslal německý tým do vedení. Obě mužstva nadále pokračovala v atraktivní hře. Leipzig dostal ve 42. minutě další šanci přímého kopu, tentokrát střelec německého týmu jen rozezvonil tyč.

Ve druhém poločase si německý tým spravil chuť. V 53. minutě odražený míč do prázdné brány doklepl Placheta a svým druhým gólem zvýšil na 2:0. Obdržená branka zmátořila slovenský tým natolik, že hned vzápětí inkasoval třetí branku a o vývoji utkání bylo rozhodnuto. Náskok německého týmu ještě vylepšil kapitán Leipzigu Demirovic, který proměnil nařízený pokutový kop. Konečnou podobu dal výsledku hráč Trenčína Viktory. Leipzig si za výhru 4:1 připsal do tabulky tři body, Trenčínu se po dnešní prohře postup do semifinále hodně vzdálil.

RB Leipzig – AS Trenčín 4:1 (1:0)
Branky:
25., 53. Placheta, 59. Kuhn, 75. Demirovic – 87. Viktory

Sarajevo vydolovalo výhru

V posledním utkání prvního hracího dne se střetly týmy FK Sarajevo a VASAS. Obě mužstva jsou tradičními účastníky turnaje v Praze a z minulých výsledků byl papírovým favoritem bosenský tým. První velkou šanci utkání ale měl tým z Maďarska. Záložník Szabo se dostal ke střele a z hranice vápna trefil břevno.

Na druhé straně se zaskvěl parádním zákrokem Lorincz, který vychytal dělovku Klariče. Jeho kolega Veladžič se o pět minut později tváří v tvář brankáři už nemýlil a poslal Sarajevo do vedení. V druhém poločase toho obě družstva předvedla poskromnu. Až v úplném závěru utkání potvrdil výhru Smajlagič. Bosenský klub se tak mohl radovat z důležitého vítězství.

FK Sarajevo – VASAS 2:0 (1:0)