‹ News feed

21.07.2016 14:20

První den: Sparta deklasovala Číňany, Bohemku zničil střelec Mishov

V úvodním zápasech šestého ročníku fotbalového GENERALI CEE Cup kategorie U19 si mladíci Sparty poradili s čínským protivníkem z Pekingu jednoznačně 5:0. Dvěma brankami se blýskli střelci Fortelný a Mustedanagič. V druhém utkání deklasoval Academy Pandev pražskou Bohemku 6:0, střelec Mishov zaznamenal hattrick.

V zahajovacím zápase šestého ročníku GENERALI CEE Cup se střetl obhájce titulu Sparta Praha s čínským Pekingem Renhe. Hned od úvodu se hrál aktivní fotbal na obou stranách hřiště. Po první větší šanci Pekingu se jako první prosadila Sparta. Ve vápně se dobře zorientoval letenský útočník Jan Fortelný a už v 5. minutě poslal Spartu přesnou střelou na zadní tyč do vedení. A i v dalších šancí se objevili mladíci Sparty. Nejdřív po standardce hlavičkoval Köstl a po následném rohu se do obrovské šance dostal Mareček, kterého fantastickým reflexem vychytal čínský brankář Ning Lu. Jenže v další šanci se po souboji na hranici vápna objevil dobře hrající Fortelný a skvěle umístěnou ránou zvýšil náskok Sparty na 2:0. A ve 35. minutě bylo pro čínský klub ještě hůř. Sparta dobře zapresovala a z čista jasna šli dva její hráči na jednoho obránce. Duo Fortelný, Mustedanagič vyřešilo situaci s přehledem, druhý jmenovaný zvýšil už na 3:0 a uzavřel tak výsledek prvního poločasu. Ten byl velmi krutý k Pekingu, jehož hráči byli velmi silní na míči a Spartě minimálně vyrovnaným soupeřem.

Pražané začali dobře i druhý poločas, hned po třech minutách se podruhé v zápase trefil i letenský „Zizu“. Klub z daleké Asie se ale nevzdával a vzápětí si vypracoval dvě slibné šance, obě ale lapil bezchybně chytající Kotek. Naopak na druhé straně využil brejk Sedláček a čínský klub inkasoval nepopulárního bůra. Aktivní Mustedanagič se hnal za vstřelením hattricku, ale ve velké šanci trefil jen tyč. Sparta tak vykročila za obhajobou jasným vítězstvím, čínský tým i přes nepříznivý výsledek zanechal dobrý dojem.

AC Sparta Praha – Peking Renhe 5:0 (3:0)
Branky:
5., 20. Fortelný, 35., 48. Mustedanagič, 73. Sedláček

Bohemku zničil střelec Mishov

V druhém dopoledním utkání turnaje se na stadionu Strahov střetly celky Bohemians 1905 a makedonské FC Academy Pandev. Od začátku zápasu se hrálo pěkně od podlahy, do 10. minuty viděli diváci hned dvě žluté a dalších několik ostrých zákroků. V prvním poločase byli aktivnější Makedonci, ale v zakončení jim to skřípalo. Těsně před poločasem se ale prosadil krásným lobem útočník Mishov a stanovil poločasový výsledek. Navíc ještě v první půli byl vyloučen Klokan Stojanovski.

Hned z první akce druhého poločasu zvýšil naděje na tři body pro Pandev útočník Mishov. Parádní individuální akci okorunoval nádhernou technickou střelou z pětadvaceti metrů přímo do šibenice, 2:0. A znovu makedonský útočník. Tentokrát nekompromisně zakončil hezkou souhru svých spoluhráčů a v 58. minutě završil hattrick. Hráči Bohemky se snažili s výsledkem něco udělat, ale proti přesile neměli šanci, inkasovali další branky a utkání prohráli jednoznačně 0:6.

Bohemians 1905 – FC Academy Pandev 0:6 (0:1)