‹ News feed

30.09.2015 14:00

Nejlepší momenty GCC 2015: 6 gólů za poločas? Pro FK Sarajevo žádný problém

V dalším díle pravidelné rubriky se podíváme na útočné kvality týmu FK Sarajevo, který patřil k nejlepším na turnaji a skončil na čtvrtém místě. Tým z Bosny a Hercegoviny vstřelil ve čtyřech zápasech 12 gólů, tedy v průměru rovné tři branky na zápas.

Rozjezd po daleké cestě měli hráči v rudých dresech slabší, přesto to stačilo na těsnou výhru nad Slavii 1-0.

Nejlepší výkon předvedl tým ze Sarajeva v druhém poločase proti Wisle Krakow. Ta po první půli vedla 3-1 a zdálo se, že k postupu do semifinále je tým z Polska podstatně blíž. Výrazně proti byli mladíci z Bosny. Ti předvedli heroický výkon korunovaný 6 brankami v soupeřově síti. Úžasný druhý poločas poslal FK Sarajevo do semifinále. V tomto zápase se zaskvěl 4 brankami Hamza Čatakovič, který tak výrazně nakročil k sošce pro nejlepšího střelce turnaje, kterou nakonec se 6 góly získal.

I v semifinále se v zápase FK Sarajeva děly věci. Po dramatickém průběhu skončilo utkání s AC Sparta Praha 4-4 a šlo se na penalty! V nich se na týmu FK Sarajevo projevila nervozita a jediným úspěšným exekutorem se stal Hamza Čatakovič, což na postup do finále nestačilo.

Frustrace z nepostupu do finále se více podepsala na bosenských hráčích, kteří v boji o bronzovou medaili nestačili ani na houževnatý tým z Makedonie FC Academy Pandev a prohráli v zápase o třetí místo 1-0.

Náplastí na konečné čtvrté místo mohlo být individuální ocenění pro nejlepšího střelce turnaje, kterým se stal Hamza Čatakovič. Ten svými 6 góly táhnul tým k nejvyšším příčkám.  Výborné výkony předváděl i Elvedin Herič, který byl pro soupeře taktéž velkou hrozbou. Kvalitní útočná hra v podání Sarajeva musela diváky bavit.

Dočkáme se v příštím roce páté účasti tohoto velmi dobrého týmu?