‹ News feed

18.09.2015 19:00

Nejlepší momenty GCC 2015: Největší překvapení turnaje? Makedonská zarputilost!

Do Prahy přijela akademie Gorana Pandeva! Ano, toho Gorana Pandeva, který prošel velkými kluby světového formátu jako například Inter Milán. Tato akademie byla i pro organizátory turnaje velkou neznámou. A hráči i realizační tým FC Academy Pandev se předvedli v tom nejlepším světle a skončili na třetím místě.

Svůj potenciál ukázali hráči hned v prvním zápase proti pražskému týmu Bohemians 1905. Jedinou branku utkání vstřelil kapitán Kochenski, který byl i nejlepším hráčem celého utkání.

V druhém zápase se makedonský tým střetl s týmem z anglické Premier League Swansea City. V nádherném utkání se prezentoval hattrickem Valentin Kochenski. Konečný výsledek 3-3 stačil Pandevu na postup do semifinále.

V tom čekal FC Academy Pandev favorit celého turnaje brazilské Fluminense. Pro hráče z Makedonie to byla opravdová zkouška, protože poprvé na turnaji byli horším týmem a to zejména v prvním poločase, po kterém prohrávali fotbalisti v bledě modrém 1-0. V tom druhém nastalo obrovské zlepšení a v 90. minutě se hráči Pandevu dočkali vyrovnání a následovaly penalty. Ty měly infarktový průběh. Hráči Pandevu nevyužili tři mečboly a účast ve finále jim doslova proklouzla mezi prsty.

V boji o konečné třetí místo se akademie střetla s bosenským Sarajevem. V utkání hráči podali heroický výkon, který je charakterizoval po celou dobu turnaje a přinesl jim třetí místo! Tým se prezentoval velkou bojovností a chutí po dobrém výsledku. Hráči byli velmi dobře takticky připravení. Lavička v čele s trenérem Stojanovem s týmem opravdu žila. Ze všech klubů měl Pandev nejhlasitější podporu. A právě emoce byly největší zbraní tohoto týmu.

Ale i individuální kvality tento účastník měl. Nejlepším hráčem byl kapitán a střelec pěti gólů Valentin Kochenski, který vstřelil možná nejhezčí gól turnaje, když vymetl šibenici z přímého kopu. Makedonská horkokrevnost formovala zajímavý styl fotbalu, který musel diváky bavit.