‹ News feed

29.07.2015 20:00

Vítězem GENERALI CEE Cup 2015 se stává AC Sparta Praha!!

Oba týmy se do finále dostaly díky dobře zvládnutým penaltám v semifinále, a tak se těžko odhadoval favorit utkání. Diváci mohli očekávat atraktivní fotbal. Sparta byla nejproduktivnějším týmem turnaje, brazilský fotbal je velkým pojmem sám o sobě.
V první šanci zápasu se objevil Filip Havelka, který se dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna a vyslal jedovatou střelu do horní růžku branky. Brankář Jennerson byl však pozorný. Na druhé straně zahrozil Fernando, ten však v nadějné pozici sparťanskou branku netrefil. V 22. minutě se agilní Fernando proháčkoval sparťanskou obranou a přiťuknul Brenovi, který prověřil tvrdou střelou brankáře Čtvrtečka. V závěru poločasu dostalo Fluminense Spartu pod tlak. V obrovské šanci se objevil Patrick, ale takřka z brankové čáry bránu netrefil.  Ve 44. minutě obešel Patrick Plachého, ten ho zastavil jen za cenu faulu a byla nařízena penalta pro Fluminense. Tu proměnil Felipe a do kabin se šlo za stavu 1-0 pro Fluminense. Navíc ještě před hvizdem v 45. minutě dostal červenou kartu Jakub Eichler a Sparta šla do druhé poločasu v deseti lidech!

Sparta ač oslabená nastoupila do druhé půle velmi aktivně. Hned v 46. minutě měl šanci Čmelík, ale branku hlavou netrefil. Po úvodním tlaku letenských převzali nad zápasem kontrolu hráči Fluminense. Jenže v 69. minutě předvedla Sparta pěknou kombinační akci na jejímž konci byl Filip Hašek a ten přesnou střelou vyrovnal na 1-1. Za Fluminense se snažil odpovědět Felipe, který ale svou střelu otřel o tyč. Nejlepším hráčem zápasu byl levý bek Fluminense Ayrton. Ten v 80. minutě vyděsil domácí diváky, jeho střela šla totiž jen těsně nad. Ještě jednu obrovskou šanci měla pražská Sparta. Po ose Březina, Turyna a Havelka se dostal míč k zcela volnému Wiesnerovi, který branku ve vyložené šanci trefit nedokázal. V zajímavém finále se už nic nestalo, a tak utkání dospělo do penaltového rozstřelu.

V tom probíhalo opravdové drama, které nakonec lépe zvládli v osmé sérii hráči Sparty a vyhráli tak GENERALI CEE Cup 2015.

Fluminense – AC Sparta Praha 1:1 (6:7 po pen.)
Branky: 44. Felipe – 69. Hašek, Čmelík rozhodující pen
ČK: 45. Eichler