‹ News feed

27.07.2015 17:00

Semifinále: Sparta postoupila po penaltách přes Sarajevo

V druhém semifinále turnaje GENERALI CEE Cup se představily týmy AC Sparta Praha a FK Sarajevo z Bosny a Hercegoviny. Velmi aktivně vstoupili hráči pražské Sparty do úvodu zápasu. V sedmé minutě rozveselili domácí fanoušky pěknou fotbalovou akcí po ose Turyna, Balvín a zakončující Pulkrab, který se z malého vápna nemýlil a posla Spartu do vedení 1-0. Sarajevo přišlo s rychlou odpovědí. Po zmatcích v obraně pražského týmu se dostal k odraženému míči Heric a pěknou střelou vyrovnal stav na 1-1. A za pět minut Sarajevo vývoj utkání otočilo. Pěknou křídelní akci zakončil na zadní tyči číhající Vazda a poslal bosenský tým do vedení.
V probíhající 32. minutě se Spartě povedly dvě standartní situace. Z té první ještě Turyna nedokázal skórovat, to se však povedlo o chvíli později Svátovi, který vyražený míč dorazil do branky a vyrovnal na 2-2. Do konce poločasu předváděli hráči obou týmů pěkný útočný fotbal, ale další branka nepadla.

I v druhém poločase se přelévala hra z jedné strany na druhou. V 57. minutě jeden z hráčů Sarajeva jen těsně netrefil branku. Minutu na to se v podobné situaci objevil Novotný, který nezaváhal a poslal Spartu do vedení. Hned o tři minuty později se prosadil Pulkrab a Sparta rázem byla ve dvougólovém vedení.
Za Sarajevo dokázal snížit Hamza Čatakovic, který se dotáhl na Matěje Pulkraba v tabulce střelců. V 78. minutě znovu zaúřadoval sarajevský střelec Hamza Čatakovic a bylo vyrovnáno! Výsledek 4-4 zůstal až do konce utkání, a tak i v druhém semifinále se diváci dočkali penalt. V těch byli úspěšnější mladíci z Letné a postoupili tak do finále proti brazilskému Fluminense.

AC Sparta Praha – FK Sarajevo 4:4 (3:1 po pen.)
Branky: 7. a 61. Pulkrab, 32. Sváta, 58. Novotný, Mustedanagič (rozhodující penalta) – 17. Heric, 23. Vazda, 68. a 78. Čatakovic