‹ News feed

26.07.2015 14:00

Den pátý: O páté místo bude hrát Hajduk s Trenčínem

Hajduk si zahraje o 5. místo

V souboji o účast v utkání o 5. místo se představily týmy Hajduku Split a Wisla Krakow.  Obě družstva předváděla velmi dobré taktické výkony v obraně. Proto první šance utkání přišla až v 28. minutě a byla hned gólová. Zmatků ve vápně Wisly využil Ante Kovačevič a dorazil míč do prázdné branky. To dodalo na klidu chorvatskému týmu, který do konce prvního poločasu kontroloval hru.
V druhém poločasu se obraz hry nezměnil. Ojedinělou šanci Wisly měl Kamil Szlachta, ale v dobré šanci branku netrefil. V 73. minutě se krásně zvýšil z přímého kopu Curic na 2-0. Wisla sice stav utkání dokázala snížit, ale vzápětí se prosadil Prugovčki a uzavřel skóre na konečných 3-1. Hajduk si tak zahraje o páté místo, Wisla se utká o konečné sedmé umístění.

Hajduk Split – Wisla Krakow
Branky: 28. Kovačevič, 73. Curic, 85. Prugovčki – 76. Rys

Trenčín předčil Bohemku

V dalším play – off utkání se střetly týmy Trenčína a Bohemians.  Mírnými favority byli hráči ze Slovenska, kteří se po pěkné akci z 25. minuty dostali do vedení. Bohemka se snažila přijít s odpovědí. Šance si hráči v zeleném vytvořili, ale chyběl jim klid v zakončení. A přišel trest. Tři minuty před koncem poločasu se nádhernou střelou zpoza vápna prezentoval Milan Kvocera a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. To navýšil v poslední minutě poločasu Tomáš Šalata a do kabin se šlo za jasného stavu 3-0 pro Trenčín. Druhý poločas nabídl spousty šancí na obou stranách.  Žádná z nich nebyla využita, a tak se Trenčín mohl radovat z vítězství 3-0 a postupu do bojů o konečné 5. místo na turnaji.