‹ News feed

24.07.2015 14:00

Den třetí: Bohemka porazila Swansea City, Sparta je v semifinále

Bohemka si poradila se Swansea, bude hrát o 5. místo

V posledním zápase skupiny D na sebe narazili Bohemians1905 a Swansea City, která v případě vítězství mohla postoupit do semifinále turnaje GENERALI CEE Cup. Do vedení šla však v 8. minutě Bohemka. Ve vápně se nejlépe zorientoval Filip Blecha a přesně zakončil. Na začátku 17. minuty rozjel právě Blecha krásnou akci po křídle, po které následoval zpětný míč na hranici vápna, kde číhal Trampota a dobře umístěnou střelou poslal Klokany  do dvoubrankového vedení.
 Bohemka předváděla v prvním poločase velmi dobrý výkon. Ve 32. minutě se znovu prosadil Blecha a s vyhlídkami na postup týmu z Walesu to vypadalo bledě.  Druhý poločas nezačali Klokani šťastně. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Vaníček  a na 40 minut oslabil svůj tým. Swansea se konečně dočkala a dokázala vstřelit branku. V 75. minutě snížil Liam Cullen a vykřesal malou naději pro Swansea. Do konce zápasu však branka nepadla a Bohemka si připsala tři body, které jí vyhouply na druhém místo tabulky. Swansea bude hrát o 9. - 12. místo.

Bohemians 1905 – Swansea City
Branky: 8. a 32.  Blecha, 17. Trampota – 75. Cullen

Sparta postoupila do semifinále!

Přímý souboj o první místo ve skupině a o postup do semifinále turnaje GENERALI CEE Cup svedly týmy AC Sparty Praha a Hajduku Split. Úvod utkání se vyvedl lépe pražskému týmu. Sám před gólmanem se objevil Urban, ale na brankáře vyzrát nedokázal.  To se povedlo v 19. minutě Matěji Pulkrabovi, který si naběhl na krásně rozehranou standartní situaci a hlavou svou šanci proměnil, 1-0 pro Spartu. O deset minut později šla Sparta do dvoubrankového vedení. Štěpán Urban poslal do vápna nadýchaný centr, který našel Matěje Pulkraba a ten pohodově zvýšil na 2-0. Mladí sparťané svého soupeře k ničemu nepustili, a tak šli do kabin se zaslouženým vedením. Další dobře zahraná standartní situace v druhém poločase a pohotové zakončení Pulkraba dosatalo Spartu do vedení o tři branky. Útočník Sparty navíc završil hattrick. Průběh utkání zacloumal s nervy chorvatského týmu. V 55. minutě byl vyloučen Antonio Curic po nešetrném zákroku na jednoho z hráčů v rudém. Sparta v přesile do konce zápasu utkání kontrolovala, přidala ještě jeden gól a došla si tak pro první místo v tabulce a účast v semifinále. Na Hajduk zbylo místo druhé a boje o 5. – 8. místo.

AC Sparta Praha – Hajduk Split 4:0
Branky: 19., 30. a 50. Pulkrab, 83. Eichler