‹ News feed

23.07.2015 20:00

Den druhý: Hajduk Split deklasoval osmi góly Olympic, Sarajevo si zajistilo semifinále!

Hajduk zničil Olympic 8 góly!

Na chorvatský Hajduk Split čekal tým Olympic FC, který vysoko prohrál v prvním zápase s pražskou Spartou 0-6. A ani úvod v tomto utkání se červeným nepovedl. Už v první minutě měl velkou šanci Ivan Krajina,  ten však brankáře z blízkosti propálit nedokázal. To se povedlo o dvě minuty Mariovi Curićovi, který střelou z malého vápna nedal brankáři šanci. V 16. minutě se osmělil tým z Austrálie. Krásná akce po křídle obohacena o klasickou českou uličku ke gólu ale nevedla.  Díry v obraně australského týmu využil Ante Kovačevič, který zvýšil v 25. minutě na 2-0 pro Hajduk Split.
První gól Olympic FC na turnaji viděli diváci v 34. minutě. První střela Woosing Yoona skončila sice na tyči. Míč se mu však příhodně vrátil na kopačky a pro křídelníka Olympic FC už nebyl problém dorazit míč do odkryté branky, 2-1 pro Sarajevo. Tento výsledek vydržel pouhé dvě minuty, když z rychlého kontru se prosadil Toni Ivaniševic a vrátil Hajduku dvoubrankové vedení.
Ve 44. minutě přišla další komplikace pro tým Olympic FC, po faulu a zmaření 100% šance dostal brankář Davison červenou kartu, navíc nařízenou penaltu proměnil Mario Curic a uzavřel tak poločasové skóre na 4-1.
V druhém poločase si Hajduk s oslabeným soupeřem doslova pohrával. Chorvatský tým přidal další čtyři branky a deklasoval tak soupeře z Austrálie v poměru 8:1! Olympic FC skončil bez bodu na posledním místě. Hajduk Split se zítra utká se Spartou v zápase o první místo ve skupině B.

Olympic FC – Hajduk Split 1:8
Branky: 34. Yoona – 3., 45. a 60. Curic, 25., 75. Kovačevič, 36. Ivaniševič, 69. Cerdic, 80. Dedic

Skvělý obrat zařídil FK Sarajevo postup do semifinále!

FK Sarajevo se po včerejším úspěšném utkání proti Slavii představilo v souboji s polskou Wislou Krakow. Jako první zahrozil tým z Polska. K odraženému míči se dostal na hranici vápna Grzegorz Kociolek, který se nerozpakoval a protáhl gólmana pěknou střelou z první. V 18. minutě si vybral slabší chvilku brankář Wisly, který podskočil centr z poloviny hřiště a míč zapadl za jeho záda. Wisla se však rychle oklepala a o minuty později bylo zase vyrovnáno.  Rychlou akci po křídle zakončil do protipohybu brankáře Ernest Swietek, 1-1. Tento gól Wislu povzbudil a v 32. minutě po propadnutém míči se z ničeho nic ocitl sám před brankářem Mikolaj Tracz a poslal Wislu do vedení 2-1. Ve 39. minutě se vřítil do vápna jeden z hráčů Wisly, kterého zastavil až brankář Sarajeva, ale jen za cenu faulu. Rozhodčí bez váhání odpískal penaltu, kterou proměnil Kociolek a dal svému týmu dvougólové vedení, které vydrželo do konce prvního poločasu. Tým FK Sarajevo vykřesal naději na zvrat v utkání v 55. minutě, kdy perfektně rozehrál signál z rohového praporku na jehož konci byl Hamza Čatakovic, který dobře umístěnou střelou nedal brankáři Wisly žádnou šanci. A to nebylo vše! Svou aktivitou si borci ve vínových dresech vykoledovali penaltu. Tu v 61. minutě proměnil Elvedin Heric a vyrovnal na 3-3. A s Wislou bylo ještě hůř. O dvě minuty později se hlavou po rohu prosadil Čatakovic a dokonal tak skvělý obrat svého týmu.  O další tři minuty později mohl Čatakovic dovršit hattrick, proti byla však spojnice brankové konstrukce! Nejlepší hráč utkání Hamza Čatakovic se hattricku přeci jenom dočkal. V 69. minutě si míč navedl do vápna a poslal svůj tým do vedení 5-3. Frustrace Wisly byla obrovská. Po zbytečně hrubém zákroku šel předčasně do sprch Kociolek. Čtvrtý gól v zápase přidal Čatakovic a skóre uzavřel v 86. minutě Vedad Gljiva na konečných 7-3. FK Sarajevo skvělým obratem v druhém poločase si zajistilo postup do semifinále. Wislu Krakow zítra čeká souboj s pražskou Slavii.

Wisla Krakow – FK Sarajevo
Branky:  18. Swietek, 32. Tracz, 40. Kociolek - 18. Vazda, 55., 63., 69. a 85. Čatakovic, 61. Elvedin Herič, 86. Vedad Gljiva