‹ News feed

23.07.2015 14:00

Den druhý: Fluminense jasně předčilo Vasas, Swansea - Pandev 3:3

Brazilské Fluminense deklasovalo Vasas 5:1!

Poprvé se na turnaji představil brazilský tým Fluminense, který vede bývalý brazilský reprezentant a účastník Mistrovství světa 1982 Edevaldo. Brazilský klub nastoupil proti Vasas Kubala Academy, který v prvním zápase skupiny A vyválčil bod s loňským finalistou AS Trenčín. První velkou šanci měl v 10. minutě útočník Fluminense Joao Vitor, který však branku z přímého kopu z hranice vápna netrefil. Po 30 minutách se do slibné šance dostal také klub z Maďarska.
Po závaru ve vápně měl gól na kopačce Miklos Micsinai, ale z bezprostřední blízkosti branku trefit nedokázal.  A když se zdálo, že Vasas se herně vyrovnal brazilskému týmu, přišla pěkná přízemní střela zpoza vápna a Guilherme poslal Fluminense do vedení 1-0. V závěru poločasu se ještě prosadil dalekonosnou střelou Andrey, a tak se šlo do kabin za stavu 2-0 pro Fluminense.
Brazilští hráči pokračovali v nastoleném trendu ze závěru prvního poločasu. V 52. minutě doklepl míč hlavou do sítě Felipe a navýšil náskok svého týmu na rozdíl tří branek. O pět minut později předvedl pěkný průnik do vápna Joao Vitor, jehož střela mířila jen do tyče. Hráči Fluminense se však mohli radovat v 61. minutě. Po odpískání penalty pro hraní rukou ve vápně jednoho z hráčů Vasasu, se z bílého puntíku nemýlil brazilský záložník Patrick, 4-0.
O minutu později se v důrazném souboji s obráncem prosadil maďarský útočník Roland Patakim, překonal brankáře a snížil na 4-1. Další nařízenou penaltu ve prospěch Fluminense si vzal na starosti Joao Victor a v 80. minutě zvýšil na konečných 5-1. Vasas tak skončil v tabulce s jedním bodem a bude čekat na výsledek posledního utkání.

Fluminense – Vasas Kubala Academy 5:1
Branky: 40. Guilherme, 45. Andrey, 52. Felipe, 61. Patrick (pen.), 80. Joao Victor (pen.) – 62. Pataki

Swansea City remizovalo s Academy Pandev

Účastník anglické Premier League se v úvodním utkání představil proti Pandev Academy. Hráči z Makedonie si poradili v prvním zápase skupiny s Bohemians 1905 a i v tomto utkání měli první šanci. Útočník Kire Atanasov střelou z úhlu gólmana Swansea nepřekvapil. Gólovou radost si vychutnali hráči Pandev Academy v 18. minutě, kdy centrovaný míč vrátil jeden z hráčů v modrém před branku a Valentin Kochoski rozvlnil síť. Inkasovaný gól probudil hráče Swansea, kteří za 4 minuty srovnali zásluhou krásné střely Liama Edwardse. Ten samý hráč mohl o dvě minuty poslat Swansea do vedení. Obránce Pandevu zachránil situaci a střelu mířící do brány vykopl na brankové čáře. V 30. minutě se objevil v tváří tvář brankáři Swansea kapitán Kochoski. Brankáře sice překonal, jeho střelu ale zastavila tyč. Útočník Pandev Academy si spravil chuť o šest minut později. Po krásné akci Igora Petkova, který načechral míč do vápna přesně na hlavu Kochoskiho a ten se hlavou nemýlil, 2-1. Aktivní záložník Pandevu Igor Petkov se v 42. minutě řítil sám na brankáře, překonat ho však nedokázal.
Hráči z Britských ostrovů vstoupili výborně do druhého poločasu. Hned v 48. minutě se prosadil Liam Cullen a vyrovnal stav na 2:2. A to nemuselo být ze strany útočník Swansea vše. V 54. minutě uháněl sám na brankáře, na kterého však nevyzrál. Nádherný okamžik viděli diváci v 67. minutě. Valentin Kochoski se postavil k přímému kopu a pěknou střelou pod břevno završil hattrick a dostal svůj tým opět do vedení. 10 minut před koncem nepochopitelně oslabil svůj tým střádající Radojcic, který si nechal dát druhou žlutou kartu za zakopnutí míče po odpsíkání. A Swansea početní výhodu využila. Hráč Pandevu zahrál ve svém pokutovém území rukou a nařízenou penaltu proměnil Aron Lewis.

Swansea City – Pandev Academy
Branky: 22. Liam Edwards, 48. Liam Cullen, 86. Aron Lewis – 18., 36. a 67. Valentin Kochoski