‹ News feed

30.07.2018 15:30

Ranking Games: Slavia přestřílela Sarajevo 4:1 a bere bronz

V zápase o bronz se utkaly týmy pražské Slavie a bosenského FK Sarajevo. Zatímco Bosňané si druhé místo ve skupině zajistili pohodlným vítězstvím 3:0 v posledním zápase skupiny nad Nitrou, Slavii „odsoudila“ porážka 2:1 od tureckého Besiktase.

Zápas v Nebušicích zezačátku příliš fotbalové krásy nepobral. První desetiminutovka se odehrávala především ve středu pole. Oba týmy měly v mezihře příliš mnoho nepřesností.

Do první šance se dostali slávisté, když se ve 12. minutě ke střele zpoza vápna po nepřesné rozehrávce bosenského týmu prodral Adam Vlasák, ale jeho jedovatou ránu gólman Demirovič dokázal vyrazit. O několik minut později se do dobré pozice uvnitř šestnáctky dostal Fukala, ale svou střelou nechal jen vyniknout brankáře Sarajeva.

Sarajevo zahrozilo na druhé straně, ale nebezpečný centr na poslední chvíli odvrátil u tyče Mach. Pokud by se mu to nepovedlo, jeden z několika dobíhajících hráčů Sarajeva by dorážel do prázdné brány.

Skóre se tak poprvé měnilo na druhé straně, když v 36. minutě Jan Žambůrek parádním pasem na levou stranu hřiště našel Fukalu, ten přihrál do šestnáctky Michaelu Azilinonovi, jenž parádní střelou z otočky otevřel gólový účet utkání – 1:0 pro Slavii.

Sarajevo bylo brankou očividně otřesené, čehož slávisté hned o minutu později využili. Nepřesnou rozehrávku bosenského týmu vystihl Michal Kubáň, pohrál si s obráncem a křižnou střelou nedal gólmanovi Demirovičovi šanci. Zdálo se, že Slavia rozhodla o osudu utkání během dvou minut.

Bláznivý závěr poločasu však nebyl u konce, když v 39. minutě Jan Schneider ve vápně zezadu stáhl pronikajícího Harise Konjaliče a Sarajevo mělo tím pádem výhodu pokutového kopu. Ten s přehledem proměnil kapitán Djani Salčin a oba týmy tak odcházely do kabin za stavu 2:1 pro pražskou Slavii.

Druhý poločas začal v poklidnější tempu. První vážnější šanci si na své konto v 49. minutě připsalo Sarajevo, ale Dervišagič hlavičkou umístěnou k tyči nepřekonal slávistického brankáře Markoviče, jenž povedeným zákrokem udržel Slavii ve vedení.

Na další příležitost si diváci museli počkat až do 64. minuty, kdy se do míče opřel Vlasák, ale jeho střela těsně minula břevno branky Sarajeva. Na dvougólový rozdíl tak slávisté opět odskočili v 68. minutě. Azilinon převzal míč na hranici vápna, vystřelil a na jeho zakončení i díky teči spoluhráče Tomáše Fencla gólman Demirovič nedosáhl – 3:1 pro Slavii.

I ve čtvrtém gólu měl prsty skvělé hrající Azilinon, když krásnou přihrávkou na levé křídlo vybídl Michala Hoška, který stříleným centrem našel před brankou číhajícího Adama Vláska a ten v 72. minutě upravil skóre na konečných 4:1 pro Slavii.

V poslední minutě se na Markoviče řítil Salko Nargalič, ale brankář Slavie mu včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a skóre se tím pádem neměnilo.

Sešívaní tak v zápase o třetí místo přestříleli bosenské FK Sarajevo 4:1 a na osmém ročníku CEE Cupu končí třetí.