‹ News feed

28.07.2018 19:30

Day3: Everton porazil Academii a zahraje si se Spartou

V posledním zápase skupiny B se střetl anglický Everton s rumunskou Academií, přičemž oba týmy už neměly žádnou šanci na postup do finále..

Toffees se prosadili hned zkraje zápasu. Na krásný centr z levé strany si naběhl Rhys Hughes a přesnou střelu k tyči obstaral první změnu skóre.

Po půl hodině hry kopal Everton roh z levé strany a načechraný centr poslal hlavou do sítě obránce Max Thompson – 2:0.

Další dvě šance na navýšení skóre měli Angličané krátce před koncem poločasu, ale Hughes utaženou střelou těsně netrefil branku a Pedro Neves trefil bombou z 22 metrů pouze břevno.

Druhá půle začala tam, kde skončila první. Do první příležitosti se dostal Phillips, který vystihl laxní rozehrávku Rumunů, ale jeho střelu na poslední chvíli zablokoval jeden z obránců. První hmatatelnou příležitost Academie měl po padesáti minutách hry Filip Mihai Ilie, ale v dobré pozici trefil pouze boční síť.

Po patnácti minutách druhé půle se konečně prosadil Kieran Philllips, jenž zužitkoval parádní průnikovou přihrávku a tváří v tvář nedal gólmanovi Academie nejmenší šanci – 3:0. O pět minut později Phillips efektními nůžkami jen o kousek minul brankovou konstrukci.

V 75. minutě se v další šanci zjevil střídající Ellis Simms, ale trefil tyč. V poslední minutě kopal Everton roh, centr zprava vrátil před branku Ryan Astley a kapitán „Karamelek“ Michael Collins dal pátý gól Angličanů.

Academia tak ve skupinách za tři zápasy nevstřelila jedinou branku a čeká ji klání o sedmé místo proti slovenské Nitře. Oproti tomu Everton si výhrou pojistil duel o pátou příčku proti Spartě.