‹ News feed

28.07.2018 17:30

Day3: Do finále po obratu postupuje Besiktas, slávisté si zahrají o třetí místo se Sarajevem

Předposlední zápas skupiny B obstaraly týmy pražské Slavie a Besiktase. Oběma soupeřům šlo o hodně. Slavii stačilo k vítězství ve skupině a postupu do úterního finále v Ďolíčku uhrát bod, Besiktas potřeboval vyhrát.

Týmy se do sebe pustili s vervou od první minuty a diváci mohli vidět od začátku hned několik tvrdých soubojů. První velkou šanci měl ve 12. minutě turecký celek. Cenk Kusku se lehce zbavil obránce sešívaných, ale v dobré pozici pouze vyprášil rukavice dobře stojícího brankáře Sirotníka. O čtyři minuty později se do pokutového území řítil Oguzhan Akgün, ale obránce Slavie Tomáš Vincour ho v poslední chvíli zastavil. Žádosti o penaltu rozhodčí nevyslyšel.

Slavia se do první šance dostala v polovině prvního poločasu, kdy nebezpečně centroval kapitán David Eichler, ale míč na poslední chvíli odvrátila obrana. Největší šanci první pětačtyřicetiminutovky si měl po rohu v 29. minutě slávistický Lukáš Červ, ale hlavou těsně minul branku. Do konce poločasu už si ani jeden z týmů vážnější příležitost nevypracoval, takže se šlo do kabin za bezgólového stavu.

Po změně stran se hra ustálila ve středu pole. Po hodině hry sešívaní předvedli nejkrásnější akci utkání. Během kombinace, do níž se zapojilo hned pět hráčů, slávisté vyšachovali celou obranu Turků. Do výborné pozice tváří v tvář gólmanovi se dostal střídající Kubáň, ale místo střely zvolil přihrávku lépe postavenému Jakubu Zeronikovi, který zakončením do prázdné brány otevřel skóre utkání – 1:0 pro Slavii.

Inkasovaný gól Turky okamžitě probral a ti se nadechli k obratu. O dvě minuty později měl Besiktas aut z levé strany, k míči se v pokutovém území prodral náhradní Aksakal a zblízka nedal gólmanovi Sirotníkovi nejmenší šanci. Vyrovnaný stav vydržel jedenáct minut. V 77. minutě nevyšla Slavii rozehrávka a o osudu utkání rozhodl střelou takřka do prázdné brány Oguzhan Akgün – 2:1 pro Beşiktaş.

Slávisté už v sobě síly pro postupový gól nenašli a závěrečný hvizd spustil gejzír turecké radosti. Zatímco Besiktas se může těšit na úterní finále v Ďolíčku společně s Palmeiras, Slavii čeká zápas o třetí místo proti Sarajevu.