‹ News feed

27.07.2018 17:00

Day2: Slavia získala druhou výhru, tentokrát přejela Academii

Slavia se ve svém druhém vystoupení na CEE Cupu poměřila síly s rumunskou Academií. Zatímco slávisté vstupovali do utkání s výhrou 3:1 proti obhájcům z Evertonu v zádech, Academia prohrála těsně 0:1 s tureckým Besiktasem Istanbul.

Slávisté měli od prvních minut utkání pevně ve svých rukou a nedali Academii nejmenší šanci dostat se do zápasu. Slavia si hned na začátku vytvořila sérii rohových kopů, ale žádnou z šancí nedokázala využít. První gól tak sešívaní vstřelili ve 13. minutě, kdy se po krásné průnikové přihrávce Azilinona ocitl tváří v tvář rumunskému brankáři Adam Vlasák. Ten zachoval chladnou hlavu a střelou podél gólmana otevřel skóre – 1:0 pro Slavii.

Slávisty gól povzbudil, druhý přidali v 32. minutě, kdy Milan Slanina obešel obránce a krásnou střelou zvýšil vedení Pražanů.

Třetí úder si schovali sešívaní na konec poločasu, kdy se po krásné přihrávce Václava Peričeviče trefil podruhé v zápase Adam Vlasák. Slávisté si tak do kabin odnášeli pohodlný náskok 3:0.

První šanci druhého poločasu měl po deseti minutách agilní slávista Michael Azilinon, ale hlavičkou z rohu těsně minul branku Rumunů.

Čtvrtý gól vstřelila Slavia po hodině hry. Na centr Nedžada Zinhasoviče si naběhl Michael Azilion a z otočky nedal brankáři rumunského týmu nejmenší šanci. Pátý zásah přidal dvě minuty před koncem  po chybě v rozehrávce rumunského týmu Žambůrek, který pohotově napálil míč do odkryté branky zhruba z 35 metrů.

O minutu později dal šestou trefu po krásné akci Slavie střídající Ladislav Krobot.

Slavia tak zvítězila 6:0. Po dvou zápasech má plných šest bodů a reálnou šanci na to, že si zahraje finále v Ďolíčku.