‹ News feed

27.07.2018 14:00

Day2: Nitra překvapila favorita a proti Palmeiras vybojovala bod

V druhém zápase skupiny A se střetly týmy Nitry a Palmeiras. Zatímco Slováci v prvním zápase proti Spartě uhráli bod za remízu 0:0, Brazilci si smlsli na bosenském FK Sarajevo, které porazili 5:0.

Zápas začal překvapivě, když už ve třetí minutě jeden z brazilských obránců fauloval v pokutovém území kapitána Nitry Petera Šútoríka. Róbert Kóša následnou ranou k levé tyči nedal gólmanovi Magraovi nejmenší šanci – 1:0 pro Nitru.

Brazilce gól probudil a první velkou šanci měl z přímého kopu Tomas De Oliveira, ale na gólmana Alana Horvátha nevyzrál. Ten jeho střelu do pravého růžku slovenské branky vyrazil do zámezí.

Nitra přečkala první nápor Palmeiras bez úhony a místo toho mohla zdvojnásobit svoje vedení, když v 25. minutě po rohu to byl opět Šútorík, kdo zahrozil, ale v dobré pozici trefil pouze připraveného gólmana Palmeiras. Největší šanci poločasu si Brazilci schovali na 35. minutu, kdy parádními nůžkami uvnitř pokutového území provětral Horváthovi rukavice Mateus Barbosa Soares. Akce však pokračovala a z následné dorážky se prosadil agilní Tomas De Oliveira. Nitra se v té chvíli nacházela v totální defenzivě, zatímco Brazilci byli jednoznačnými pány na hřišti. Do kabin tak oba týmy odcházely za nerozhodného stavu 1:1.

V druhém poločase byl obraz hry stejný a vypadalo to, že je jen otázkou času, než Brazilci vstřelí vítězný gól, který jim zajistí vítězství ve skupině. Byl to opět Tomas De Oliveira, který dělal svým pohybem a vytříbenou technikou obraně Nitry velké problémy. Útok střídal útok, ale kýžený gól stále nepřicházel. Vedení se tak mohla překvapivě ujmout Nitra, ale střídající Jakub Tancík v 73. minutě v dobré pozici vystřelil slabě. Krátce před závěrečným hvizdem si vytvořili ještě jednu šanci Palmeiras, ale nebezpečnou hlavičku po přímém kopu chytil parádní robinzonádou Horváth.

Oba týmy se tak rozešly s remízou 1:1. Palmeiras stačí pro výhru ve skupině v posledním zápase porazit Spartu, Nitra musí doufat v klopýtnutí Palmeiras a zároveň vysokým rozdílem porazit Sarajevo.