‹ News feed

27.07.2018 12:00

Day2: Sparta smazala tříbrankové manko a nakonec vydřela remízu 3:3 se Sarajevem

Oba dva týmy měly ve svém druhém vystoupení na CEE Cupu co napravovat. Zatímco dvounásobný vítěz turnaje Sparta v prvním zápase skupiny A pouze remizovala 0:0 se slovenskou Nitrou, bosenské Sarajevo utržilo pětigólový výprask od Palmeiras.

Zápas začali lépe Bosňané, když se vedení ujali už ve druhé minutě. Po hrubé chybě obrany Sparty se trefil Haris Konjalič. Inkasovaný gól sparťany probral a ve 13. minutě nebezpečně zahrozil z protiútoku Vít Kolář, netrefil však branku.

Za Spartu se představila porpvé také letní posila z Viktorie Žikov - Tadeáš Zeman. Ten byl však střídán už po 25 minutách. Vojtěch Patrák, který Zemana nahradil, měl vzápětí dvě velké šance, ale jeho první střelu vyrazil brankář Sarajeva do zámezí. Z následného rohu střílel opět Patrák, ale obrana Sarajeva jeho pokus s obtížemi zneškodnila.

Dvě minuty před koncem poločasu zahrozilo opět Sarajevo, když po individuální akci trefil levou tyč sparťanské brány Kenan Dervišagič.

O minutu později to byl opět Dervišagič, který se řítil sám na Janáčka, ale brankář ho vychytal. K odraženému míči se dostali opět hráči Sarajeva a po faulu jednoho z obránců Sparty na Ahmeda Hasanoviče nařídil sudí penaltu. Pokutový kop panenkovským způsobem proměnil kapitán Sarajeva Djani Salčin a Sarajevo tak vedlo už 2:0. S tímto výsledkem šly oba týmy do kabin.

Třetí gól Sarajeva přišel ve 48. minutě, kdy o míč přišel ve středu hřiště sparťan Gelashvili a do šibenice Janáčkovi branky se trefil opět Djani Salčin. Sarajevo vedlo už 3:0. Sparta byla průběhem utkání zaskočena a nebyla schopná vymyslet kloudnější akci. Oproti tomu Sarajevo, majíc na paměti svůj náskok, se nehnalo dopředu a hrálo ze zajištěné obrany.

Snížení přinesla letenským akce v 65. minutě, kdy se po přízemním centru Felixe Čejky z pravé strany trefil Ondřej Hapal, syn trenéra A-týmu Sparty Pavla Hapala. V 75. minutě střílel zpoza levé strany pokutového území Adam Hložek a gólman Sarajeva skákavou střelu pustil za svá záda. Rázem Sparta prohrávala už jen o gól.

Hráči Sarajeva byli jako opaření a přenechali všechnu iniciativu Letenským. V nastavení dokonala Sparta zmrtvýchstaní. Po centru do pokutového území se trefil zblízka Zbyněk Konopásek a bylo srovnáno na 3:3. Sparta tak smazala třígólové manko a stále drží teoretickou šanci na postup do finále. Potřebuje však, aby brazilské Palmeiras nevyhrálo už ani jeden ze zbývajících zápasů ve skupine.