‹ News feed

25.07.2018 18:30

Day1: Slavia získala cenný skalp Evertonu, vítězný gól trefil Bývalec

Slavia v loňském ročníku CEE Cupu vypadla už ve skupinách, takže měla co napravovat. Proti byl anglický Everton, který minulý turnaj ovládl fenomenálním způsobem. Angličané však do Prahy nepřivezli nejlepšího hráče svého loňského tažení Anthonyho Gordona a nejlepší střelec Simms zůstal pouze na lavičce.

Zezačátku bylo znát, že turnaj se odehrává na začátku přípravného období a hra tak byla plná nepřesností. Až ve 13. minutě se v první šanci Slavie po centru Zeronika ocitl Kosek, ale jeho pokus obránci Evertonu srazili mimo tři tyče. Toffees o sobě dali vědět poprvé o devět minut později, ale Rhys Hughes po individuální akci netrefil bránu.

Slavia se vedoucího gólu dočkala náhodou v 26. minutě, kdy si po nedorozumění s brankářem Evertonu Harrym Tyrerem vstřelil nešťastný vlastní gól obránce Ryan Astley – 1:0 pro Pražany.

Angličany však gól paradoxně probudil a po půlhodině hry srovnal parádní střelou do pravého růžku Kieran Phillips. Do poločasu se už skóre nezměnilo a oba týmy tak šly do kabin za stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Slavia, která si vytvořila několik pološancí, i když žádná z nich neskončila gólem, převaha sešívaných byla evidentní. Slavia se vedoucího gólu dočkala deset minut po přestávce, když se zblízka trefil hlavou Petr Bývalec. Šok z inkasované branky Evertonu opět vlil krev do žil a Angličané si vytvořili řadu šancí. Na hřišti se také objevil střídající Simms, který se snažil navázat na svá vystoupení z posledního ročníku.

Ve skvělé formě hrající Rhys Hughes se dostal v rozmezí 72. – 75. minuty do dvou šancí, ale gólmana Markoviče nepřekonal. Největší příležitost na vyrovnání měl Everton v 79 minutě, ale mladí Angličané trefili pouze tyč. O definitivním osudu zápasu rozhodl v poslední minutě nastavení David Eichler, který se trefil parádně k tyči z přímého kopu. Slavia si tak do tabulky skupiny B připisuje první tři body za vítězství 3:1, zatímco poražený Everton dost možná přijde o možnost obhajovat svůj loňský titul ve finále v Ďolíčku.