‹ News feed

21.07.2017 14:30

Burnley postoupilo do semifinále. Po Spartě skolilo i Kanaďany

Anglické Burnley potvrdilo vítězství nad Spartou, když kanadský tým Prostars porazilo 3-1. Ziskem prvního místa ve skupině A se stalo prvním týmem postupujícím týmem do semifinále.

Po výhře nad Spartou bylo anglické Burnley pasováno do role jasného favorita zápasu. Jeho hráči ukazovali už od prvních minut, že se takové role nezalekli. V jejich dresu od začátku vyčníval Akim Samms. Právě po jeho rohu snadno skóroval ve 31. minutě hlavou špatně pokrytý Bobby Thomas. Burnley pokračovalo v sympatické hře, ale už si nepřipravilo žádnou výraznější příležitost. Za jejich herní liknavost a hru na půl plynu je dokázali Kanaďané potrestat. Okupování branky soupeře rázně utnul v 43. minutě Joshua Schupak. S míčem vyběhl z vápna a z otočky zakroutil míč ke vzdálenější tyči. Radost z vyrovnání ale Kanaďanům dlouho nevydržela. Do minuty se do vedení zvonu dostali Angličané. Přetažený centr do vápna doletěl až k trestuhodně volnému Sammsovi, který už zblízka neměl problém umístit míč hlavou do sítě. I když celá situace zaváněla ofsajdovým postavením, rozhodčí o platnosti gólu nijak nepochyboval. Angličané si tak do přestávky odnesli jednogólové vedení.

Po pauze se hrál fotbal ve velkém vedru a bez velkých brankových příležitostí. Oba týmy bojovaly především ve středu hřiště a s vlastními nepřesnostmi. Kanaďané jevili větší snahu s výsledkem něco udělat, ale byli to Angličané, kdo se dostal do gólové příležitosti. V 57. minutě se jim podařila rychlá akce středem hřiště, kterou křižnou střelou zakončil Oscar Woods. Justin Barrett ale vystřihl v bráně Prostars skvělý zákrok a střelu vyrazil. V 75. minutě ale už měl méně štěstí, když ho prostřelil přízemní střelou Samms. Anglický mladík si tak v zápase připsal ke své asistenci i dva góly a rozhodl o osudu utkání.

Druhý tříbodový zisk znamená pro Angličany vítězství ve skupině D a možnost slavit jako první tým na turnaji postup do bojů o medaile. Kanaďané nebyli vyloženě horším týmem, ale individuální schopnosti některých hráčů na Angličany nestačily. Chuť si mohou spravit v zápase se Spartou.