‹ News feed

23.03.2015 13:00

Představení klubů: SK Slavia Praha – dokážou sešívání prestižní turnaj vyhrát?

Už jednou byli hráči červenobílých velmi blízko k titulu (2013), ale nakonec podlehli ve finále maďarskému Györu a získali tak pro Slavii nepopulární druhou příčku. Povede se týmu z Vršovic letos získat pohár pro vítěze GENERALI CEE Cup?

Skvěelé derby pražských S na GENERALI CEE Cup

Historie klubu: SK Slavia Praha je nejstarší existující fotbalový klub v Česku, který byl založen v roce 1892. Nejvíce se dařilo klubu z hlavního města ČR v letech provázených 2. světovou válkou, kdy získal největší počet titulů v nejvyšší lize tehdejšího Československa. V tomto období nastupovali za Slavii legendy českého fotbalu jako František Plánička, Antonín Puč a o pár let později fenomenální Josef Bican. Nejtěžší období pro klub přišlo při nástupu komunistického režimu. Slavia několikrát sestoupila do druhé ligy. Zpět na výsluní se dostala po pádu komunistů v naší republice a podařil se jí výborný úspěch v pohárové Evropě, když došla až do semifinále Poháru UEFA. Pro časté umístění na druhé příčce se klubu z Vršovic začalo přezdívat „věčně druhý“. To změnili hráči pod vedením Karla Jarolíma v sezónách 2007/08 a 2008/09. V první z mistrovských sezón se klubu podařilo poprvé postoupit do milionářské Ligy mistrů.

Nejznámější hráči:  Vladimír Šmicer (Liverpool FC, Girondins de Bordeaux), Karel Poborský (Manchester United, Lazio Řím), Radek Černý (Tottenham Hotspur, Queens Park Rangers)

Historie na GENERALI CEE Cup: Zatím dvě účasti na prestižním turnaji si připsal klub SK Slavia Praha. A obě účasti by se daly hodnotit jako den a noc. Zatímco na první zkušenost s GENERALI CEE Cup budou slávisti vzpomínat v dobrém, protože jejich tažení skončilo až ve finále a získali druhé místo, druhá účast na turnaji byla daleko horší. Tradiční pražský klub obsadil na „domácí půdě“ až 9. místo.