CZ
EN

Sparťanský talent pálí v Nizozemsku, překonal syna místní legendy

31.08.2019 11:25

Richard Sedláček, který na CEE Cupu 2017 byl kapitánem Sparty, působí již rok v nizozemském AZ Alkmaar, kde se postupně prosazuje v druholigové rezervě. V průběhu srpna si po delší době vybojoval šanci v sestavě a hned se mu povedlo přispět gólem k výhře 2:1 na hřišti TOP Oss. O týden později přidal jako střídající hráč druhý zásah při remíze 1:1 s Dordrechtem.

„Má velký talent, ale na jeho postu je zároveň velká konkurence. Teď konečně dostal šanci v sestavě a poradil si s tím skvěle,“ chválil českého středopolaře kouč Michel Vonk.

„Den před zápasem jsem se na tréninku dozvěděl, že budu hrát. Měl jsem velkou radost a dělal vše pro to, abych se na utkání co nejlépe připravil,“ svěřil se exsparťan v rozhovoru pro klubovou televizi.

Svůj hvězdný moment předvedl drobný fotbalista už po necelých pěti minutách hry, kdy převzal parádní přihrávku stopera Justina Bakkera a tváří v tvář překonal brankáře Ronalda Koemana juniora, syna legendárního nizozemského fotbalisty a trenéra.

„Celý den jsem se cítil výborně, je skvělé si konečně po delší době zahrát,“ pochvaloval si Sedláček.
„Hrál s velkou energií, kterou přenesl do celé zálohy, speciálně v první půli,“ vyzdvihl svého svěřence trenér Vonk.

Sedláčkův první gól za juniorku AZ Alkmaar proti TOP Oss, v jejichž bráně stál Ronald Koeman mladší.

Ve svém druhém zápase této sezony Richard Sedláček vstřelil gól na 1:0 proti Dordrechtu, klání skončilo remízou 1:1.

Tagy: Richard Sedláček    AC Sparta Praha