CZ
EN

Day2: Besiktas a Everton se rozešli smírně, Turci drží šance na finále

V posledním zápase druhého hracího dne CEE Cupu se utkaly týmy Besiktase a Evertonu. Zatímco Angličané, kteří jsou obhájci loňského titulu, začali turnaj prohrou 1:3 se Slavií, Besiktas, který přijel na zápas rovnou z letiště, těsně porazil 1:0 rumunskou Academii. Pokud chtěl Everton zopakovat triumf z minulého roku, musel bezpodmínečně vyhrát a v posledním zápase spoléhat na prohru Slavie.

Obě mužstva nastoupila do utkání aktivně, ale defenzivy pracovaly bezchybně, takže nikdo si nebyl schopen vytvořit vážnější šanci. Hra se přelévala ze strany na stranu, přičemž ani jeden z týmů neměl výrazným způsobem navrch.

První vážnější příležitost měli nakonec hráči Besiktase. Turci kopali po 20 minutách roh, balón se po signálu, kdy dva hráči pustili míč mezi nohama, dostal k Yusufu Aygünovi, ale jeho dalekonosnou bombu gólman Evertonu Jack Barrett vytěsnil na roh. Po půlhodině hry se k centru Mackenzieho Hunta z levé strany prodral Ellis Simms, nejlepší střelec loňského ročníku CEE Cupu, a zblízka nedal gólmanu Özkanovi nejmenší šanci – 1:0 pro Everton.

Dvě minuty před koncem poločasu se ke střele z dobré pozice dral Rhys Hughes, ale obránci Besiktasu jeho pokus na poslední chvíli dokázali zablokovat. Největší šanci na vyrovnání si Turci schovali do nastavení prvního poločasu, kdy z přímého kopu střílel Oguzhan Akgün, ale jeho pokus srazila zeď pouze ke Kuskuovi, který následnými nůžkami neuspěl. V poločase tak měli Angličané o gól navrch.

Krátce po začátku druhé půle však Besiktas srovnal. Oguzhan Akgün si naběhl na parádní centr pravého beka Kerema Kalafata a zblízka vyrovnal.

Po hodině hry si na centr Joshe Hosieho naběhl aktivní Rhys Hughes, ale slabou střelou z malého vápna pouze nechal vyniknout gólmana Özkana.

Poslední slovo měl Everton, když si v nastaveném čase na centr Pedra Nevese z přímého volného naběhl Ryan Astley, ale hlavou v ideální pozici na malém vápně přestřelil.

Everton si tak s Besiktasem rozdělil po bodu za remízu 1:1. Zatímco u Angličanů je jasné, že vzhledem k dosavadním výsledkům ve skupině svůj loňský titul neobhájí, Turci mohou stále snít sen o finále v Ďolíčku. K postupu potřebují v sobotu porazit pražskou Slavii.