CZ
EN

Day1: Rumuni se Turkům neubránili

Rumunská Academia Sport Team vyrukovala na Besiktas Istanbul s velmi soustředěnou defenzivou, kterou turecký celek překonával jen s velkými problémy. Nakonec se to povedlo Ilkay Islerovi, jenž vstřelil jediný gól celého střetnutí.

Utkání začalo spíše v poklidném tempu. První vážnější šanci měl rumunský tým. Kerem Kalafat ztratil míč a Marius Nedelcu se řídil na bránu, avšak defenziva Besiktase jej nakonec stihla zablokovat. Krátce nato na druhé straně Emre Yildiz na konci krásné individuální akce vysoko přestřelil.

První a nakonec jediný gól vstřelil v 23. minutě Ilkay Isler, který po rohovém kopu zužitkoval šikovnou přihrávku Cenka Kuskua.

Po půlhodině hry mohl Besiktas získat dvoubrankové vedení, ale Cenku Kuskuovi se při dorážce zblízka zamotal míč pod nohy. V 55. minutě byl istanbulský celek velice blízko navýšení svého náskoku, ale hlavičku Kuskua dokázal jeden z bránících hráčů vykopnout z brankové čáry.

Ve druhé půli se k ojedinělé šanci dostala také Academia, ale její hráči nakonec nedokázali slibně se rodící protiútok dotáhnout k zakončení. Besiktas tak vstoupil do turnaje výhrou 1:0.